Copyright © 2018. Design by AeroNorm.

İLETİŞİM

EN

TR

EN >

Opppss!

Lütfen
Cihazınızı

Dikey Konuma

Getirin!..

MÜHENDİSLİK

ÇÖZÜMLERİ

Geniş mühendis kadrosu ve konusundaki tecrübesiyle İmortaş, malzeme seçiminden, uygun üretim proseslerinin tayin edilmesine, uygun üretim ekipmanlarının seçiminden, gerekli üretim ve kontrol fikstürlerinin dizayn ve üretimine nihai ürünün gerçekleştirilmesine kadarki her adımda müşterilerine teknik destek ve tavsiyeler sunabilmektedir.

 

Müşteri beklentilerini anlamak ve ürünün kullanım yerindeki fonksiyonunu incelemek doğru üretim proseslerinin seçiminde ve seri üretimin uygun maliyetlerle gerçekleştirilmesinde büyük önem taşımaktadır. Ürün onay süreci müşteri ile sürekli ve kesintisiz iletişim içerisinde, müşteri özel isteklerine uygun olarak profesyonelce yönetilmektedir.

 

Dizayn Yetenekleri

 

Kalıp & Fikstür - Proses - Özel Makine

Prototip

Müşterinin talep ettiği ürünün global olarak rekabetçi üretim

maliyetleriyle gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan malzemeler

İmortas bünyesinde dizayn edilmekte, geliştirilmekte ve üretilmektedir.

Pres Kesme ve Form Verme Kalıpları

Hassas Kesme Kalıpları

KALIP İMALATI,

PRES, HASSAS KESME

Müşterilerimize kaliteli pres ve hassas kesme ürünleri verebilmek için en son teknolojileri ve üretim tekniklerini yakından takip etmekteyiz. İhtiyaç duyulan ölçüsel toleransları sağlamak için kendi bünyemizdeki kalıp atölyesini ve gerektiğinde tel erozyonlu kalıpları kullanmaktayız.

 

Bünyemizde bulunan fikstür-kalıp yapım ve onarım atölyemiz ısıl işlem birimimizle birlikte proses parametrelerine kolay erişim ve bu sayede müşteri isteklerine en iyi ve en hızlı cevabı vermemizi sağlamaktadır. Kesme, delme, form verme, bükme ve derin çekme kalıplarımızın çoğunun dizayn ve üretimini kendimiz yapmaktayız.( basit, bileşik veya progresif kalıplar)

 

Ekipman: 12–400 ton kapasiteli eksantrik presler, 280 tona kadar hidrolik presler

 

Hızlı Presler: (150 – 1500 vuruş/dakika)

 

Hassas Kesme Presleri: 160 – 400 ton

 

Kullanılan Malzemeler: Yay çeliği, düşük karbonlu çelikler, paslanmaz çelik, bronz, bakır ve aluminyum alaşımları

 

Ebatlar: Kalınlık 0,05–12 mm

 

Boyutlar: 5–400 mm çap

 

ISIL İŞLEM

Metalürji mühendisleri tarafından kurulan İmortaş A.Ş.,

ısıl işlem proseslerinin büyük bir çoğunluğunu kendi bünyesinde

yapmaktadır. Isıl işlem konusundaki bilgi birikimimiz ve teknik

uzmanlığımız,  parçanın özelliklerini direkt etkileyen bu kritik prosesin firma içerisinde yapılması piyasada rekabet avantajı sağlamaktadır.

 

Su Verme & Meneviş

Karbonitrasyon

Tavlama / Normalizasyon

Östemperleme

(Kontinu tuz banyolu fırınlar)

Sıvı Nitrasyon / Gaz Nitrasyon

İndüksiyonla Sertleştirme

 

TALAŞLI İMALAT

İşleme atölyemiz uzman kadrosuyla müşterilerimizin saç levha, döküm, dövme, mil ve borudan imal edilen yüksek hassasiyetli işleme parçalara olan talebini karşılamaktadır. 30 yılı aşan hizmetimiz süresince çok çeşitli malzemeyle çalışmış olmamız bize müşterilerimizin özel isteklerini karşılama ve işlenmesi zor parçaları işleyebilme yeteneğini kazandırmıştır.

 

Talaşlı imalat atölyemiz aynı zamanda tam teçhizatlı destek ekipmanlarına ve çoğu işleme fikstür, aparat ve özel ekipmanını imal ettiğimiz alet odasına sahiptir. Bu yeteneğimiz bizim rakiplerimizden çok daha kısa sürede işlemlerimizi tamamlama imkanını sağlamaktadır.Talaşlı imalat atölyemiz sizin ihtiyaçlarınızın çoğunu karşılayabilecek kadar büyük, buna rağmen her müşterinin kişisel istekleri üzerinde özel olarak yoğunlaşabilecek kadar da küçüktür.

TAŞLAMA

İmortaş A.Ş. kuruluşundan beri taşlama hizmetleri ile bilinen bir firma olmuştur. Hassas mekanik komponentler üreticisi olarak, ürünlerimizin çoğunluğunda çok dar kalınlık,paralellik, düzlemsellik, çap ve dairesellik toleransları istenmektedir.  Geniş makine parkımızda her yıl milyonlarca parça çift taraflı yüzey taşlama, hassas taşlama ve çap taşlama işlemlerinden geçmektedir.

YÜZEY İŞLEMLERİ

Vites kutusu,motor ve pompa gibi kritik yerlerde kullanılan ürünlerimizde giderek artan temizlik gereksinimleri bulunmaktadır.

 

Çapak Alma

Zımparalama

Ultrasonik Yıkama

Kumlama

ZnPh – MnPh Kaplama

Çinko Kaplama ( Alt tedarikçi )

Boyama ( Alt tedarikçi )

 

KAYNAK VE MONTAJ

 

MALZEME PLANLAMA
VE LOJİSTİK

Müşterilerimizin yayınladığı programlar ve öngörüler ERP sistemine girilerek uzun dönemli malzeme planlaması yapılmaktadır.

 

Üretim için gerekli olan malzemeler onaylı malzeme tedarikçilerimizden alınarak kendi bünyemizdeki metalografi laboratuarında yapısal, metalürjik ve fiziksel kontrollere tabi tutulmaktadır.

 

Günlük, haftalık ve aylık müşteri sevkiyat gereksinimlerine göre üretim planlanmakta, departmanlar ve alt tedarikçiler arası malzeme akışı barkod destekli üretim emirleri ile sisten üzerinden yönetilmektedir.

 

Paketleme ve sevkiyat operasyonları müşteri özel isteklerine uygun olarak

gerçekleştirilmektedir. (EDI, ASN, yığın paketleme, geri dönüşümlü paketleme, parçaya özel dizayn edilmiş ambalajlar, VCI, temizlik gereksinimleri.)